6 6/11*3/4:2 2/5*2 1/5

+5
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 06:15
    0
    6 6/11 * 3/4 = 72/11 * 3/4 = 216/44 = 54/11 = 4 10/11

    4 10/11 : 2 2/5 = 54/11 : 12/5 = 54/11 * 5/12 = 45/22 = 2 1/22

    2 1/22 * 2 1/5 = 45/22 * 11/5 = 495/110 = 9/2 = 4 1/2

    ответ 4 1/2