13.7*2.2-5.9*2.2+7.8²

+5
Ответы (2)
  1. 3 января, 14:47
    0
    30.14-12.98+60.84=78
  2. 3 января, 14:49
    0
    13,7*2,2-5,9*2,2+7,8^2

    (13.7-5.9) * 2.2+7.8^2=7.8*2.2+7.8*7.8=7.8 * (2.2+7.8) = 7.8*10=78