23,4 - (5,6+10,2) + (-13,2-1)

+3
Ответы (2)
  1. 21 апреля, 09:49
    0
    23,4 - (5,6 + 10,2) + (- 13,2 - 1) = - 6,6

    5,6+10,2=15,8

    -13,2-1=-14,2

    23,4-15,8=7,6

    7,6 + (-14,2) = - 6,6
  2. 21 апреля, 12:49
    0
    1) 5,6+10,2=15,8

    2) - 13,2-1=14,2

    3) 23,4-14,8=9,1

    4) 7,6-14,2=-6,6