7543 - 165 * 6 + 3981 : 3

+1
Ответы (1)
  1. 30 октября, 08:37
    0
    7543 - 165*6+3981:3 = 7880

    1) 165*6 = 990

    2) 3981:3 = 1327

    3) 7543 - 990+1327 = 7880

    Ответ: 7880.