А) 48:8+7• (72:8) - 6•8 б) 8•7 + (2•9) : 3-81: (16-7)

+3
Ответы (2)
  1. 10 июля, 20:41
    0
    72:8=9

    6*8=48

    48:8=6

    6+7=13

    13*9=107

    107-48=59

    2*9=18

    16*7=112

    8*7=56

    18:3=6

    8:9=9

    56+18=74

    74-9=65
  2. 10 июля, 23:39
    0
    48:8+7 * (72:8) - 6*8=21

    8*7 + (2*9) : 3-81: (16-7) = 53