7) - 1,1/2 - 2,1/4 =

8) - 3,1/3 - 4,1/6 =

9) - 2,1/16 + 5,1/4 =

+1
Ответы (1)
  1. 8 июля, 15:39
    0
    - 1 1/2 - 2 1/4 = - 1 2/4 - 2 1/4 = - 3 3/4

    - 3 1/3 - 4 1/6 = - 3 2/6 - 4 1/6 = - 7 3/6 = - 7 1/2

    - 2 1/16 + 5 1/4 = - 2 1/16 + 5 4/16 = 5 4/16 - 2 1/16 = 3 3/16