1) - 2,4/5 - 6,1 =

2) - 0,75 + 5/8 =

3) - 3,3 - 8,2/3 =

+1
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 03:45
    0
    1) - 2 4/5 - 6,1 = - 2,8 - 6,1 = - 8,9

    2) - 0,75 + 5/8 = - 3/4 + 5/8 = - 6/8 + 5/8 = - 1/8

    3) - 3,3 - 8 2/3 = - 3 3/10 - 8 2/3 = - 3 9/30 - 8 20/30 = - 11 29/30