2/3 из 3 3/4=

7/18 из 4 1/2=

8/13 из 4 1/16=

+1
Ответы (1)
  1. 16 октября, 00:56
    0
    3 3/4 * 2/3 = 15/4 * 2/3 = 5/2 = 2 1/2

    4 1/2 * 7/18 = 9/2 * 7/18 = 7/4 = 1 3/4

    4 1/16 * 8/13 = 65/16 * 8/13 = 5/2 = 2 1/2