13 - 4,5y = 2 (3,7 - 0,5y)

+1
Ответы (1)
  1. 7 мая, 00:44
    0
    13-4,5 у=7,4-1 у

    -4,5 у+1 у=7,4-13

    -3,5 у=-5,6

    у=-5,6: (-3,5)

    у=-1,6.