А) 11/15 * (4 1/2 - 3 2/5 : 17/20) + 1 11/20 =

b) 7 1/3 + 4 1/6 * (6 2/7 - 3 5/7) =

решить

+4
Ответы (1)
  1. 24 июня, 18:30
    0
    1)

    3 2/5 : 17/20=17/5*20/17=1/42) 4 1/2-1/4=9/2-1/4=18/4-1/4=17/4

    3) 11/15*17/4=187/60

    4) 187/60+1 11/20=187/60+93/60=280/60=4 2/3

    b) 7 1/3 + 4 1/6 (6 2/7 - 3 5/7)

    1) 6 2/7 - 3 5/7=2 4/7

    2) 4 1/6*2 4/7=25/6*18/7=450/42=225/21=75/7=10 5/7

    3) 7 1/3+10 5/7=18 1/21