8 - (- (-4+3) - (-2 - (-5+1) - 4) + 3-2) - 9=

+2
Ответы (1)
  1. 16 сентября, 02:36
    0
    8 - (- (-4+3) - (-2 - (-5+1) - 4) + 3-2) - 9=8 - (- (-1) - (-2 - (-4) - 4) + 1) - 9=8 - (- (-1) - (-2+4-4) + 1) - 9=

    =8 - (- (-1) - (-2) + 1) - 9=8 - (1+2+1) - 9=8-4-9=4-9=-5