Б) (2 5/6-3 4/5*1 1/9) : | - 3,75|

+1
Ответы (1)
  1. 24 января, 10:48
    0
    3 4/5*1 1/9=19/5*10/9=38/9

    2 5/6-38/9=17/6-38/9=51/18-76/18=-25/18

    |-3.75|=3.75=3 75/100=3 3/4=15/4

    -25/18:15/4=-25/18*4/15=-10/27