3/7 х (1/3+4/9) =

4/5-1/4:5/6=

+4
Ответы (1)
  1. 4 марта, 08:14
    0
    3/7 * (1/3 + 4/9) = 1/3

    1) 1/3 + 4/9 = 3/9 + 4/9 = 7/9

    2) 3/7 * 7/9 = 3/9 = 1/3

    4/5 - 1/4 : 5/6 = 1/2

    1) 1/4 : 5/6 = 1/4 * 6/5 = 3/10

    2) 4/5 - 3/10 = 8/10 - 3/10 = 5/10 = 1/2