36: 1. 2/7 - 19,8 + 2. 5/6

+1
Ответы (1)
  1. 16 июня, 14:44
    0
    1) 36:1 2/7=36/1*7/9=28/1=28

    2) 28-19,8=8,2

    3) 8,2+2 5/6=82/10+17/6=331/30=11 целых1/30