1) 2 1/2-0,3+45 13/20-19,8

2) 12,1+3 1/2 - (7,68+3 18/25)

3) 8,09+4 1/25 - (8 3/4-2,25)

4) 9,7 - (6 1/4+2,61) + 1 9/25

+2
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 22:31
    0
    1) 2 1/2-0,3+45 13/20-19,8=2,5-0,3+45,65-19,8=28,05

    2) 12,1+3 1/2 - (7,68+3 18/25) = 12,1+3,5-7,68-3,72=4,2

    3) 8,09+4 1/25 - (8 3/4-2,25) = 8,09+4,04-8,75+2,25=5,63

    4) 9,7 - (6 1/4+2,61) + 1 9/25=9,7-6,25-2,61+1,36=2,2