0,2+0,8 (0,65-1/24-4 7/15:2)

+3
Ответы (1)
  1. 18 января, 19:59
    0
    0,2+0,8· (0,65-1/24 - 4 (целых) 7/15 : 2) = - 1,1

    1) 4 7/15:2=67/15*1/2=67/30

    2) 0,65-1/24=65/100-1/24=73/120

    3) 73/120-67/30 = (73-268) / 120=-195/120=-39/24

    4) 0,8 * (-39/24) = 8/10 * (-39/24) = - 39/30=-1 3/10=-1,3

    5) 0,2 + (-1,3) = - 1,1