8-4.2: (2.5/14-1.4/21) =

+1
Ответы (2)
  1. 20 июля, 20:48
    -1
    8-4,2 : (2 5/14-1 4/21) = 4,4

    1) 2 5/14-1 4/21=33/14-25/21=99-50/42=49/42

    2) 4,2 : 49/42=42/10 * 42/49=1764/490=3,6

    3) 8-3,6=4,4
  2. 20 июля, 20:53
    0
    8-4,2: (2 5/14-1 4/21) = 4,4

    2 5/14-1 4/21=33/14-25/21=99/42-50/42=49/42=7/6

    4,2:7/6=4 2/10:7/6=42/10:7/6=42/10*6/7=36/10=3,6

    8-3,6=4,4