Повар за 32 мин чистит 20 картошек! Сколько Картошек он почистит за 16 минут?!

+5
Ответы (2)
  1. 30 апреля, 07:09
    0
    20 x 16/32=20 x 1/2=10

    Ответ: 10 картошек
  2. 30 апреля, 07:55
    0
    32 / 20=16 / x

    x = (20*16) / 32

    x=10 картошек