5-3 7/22+5 31/33:4+1/5*2 23/51*15 3/10

+4
Ответы (1)
  1. 11 марта, 14:17
    0
    5-3 7/22+5 31/33:4+1/5*2 23/51*15 3/10=10 2/3

    1) 5 31/33:4=196/33*1/4=49/33=1 16/33

    2) 1/5*2 23/51=1/5*125/51=25/51

    3) 25/51*15 3/10=25/51*153/10=15/2=7 1/2

    4) 5-3 7/22=4 22/22-3 7/22=1 15/22

    5) 1 15/22+1 16/33=1 45/66+1 32/66=2 77/66=3 11/66=3 1/6

    6) 3 1/6+7 1/2=3 1/6+7 3/6=10 4/6=10 2/3