A) 3,2/19,2 б) 2 6/7 / 3 3/14 в) 1,35/3 3/4

+5
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 02:35
    0
    А) 3,2/19,2 = 32/192 = 1/6

    б) 2 6/7 / 3 3/14 = 20/7 : 45/14 = 20/7 * 14/45 = 40/45 = 8/9

    в) 1,35 / 3 3/4 = 135/100 : 15/4 = 135/100 * 4/15 = 9/25