А) 10 - (3 5/11+1 8/11) + 4 2/11

б) (4 7/8+2 5/8) - (5 1/8 - 3 3/8)

+2
Ответы (1)
  1. 29 августа, 23:14
    0
    A) 10 - (3 511 + 1 8/11) + 4 211 = 9

    1) 3 5/11+1 8/11=38/11+19/11=57/11

    2) 10-57/11 = 10/1-57/11 = (110-57) / 11=53/11

    3) 53/11+4 2/11 = 53/11+46/11=99/11=9 б) (4 78+2 5/8) - (5 1/8-3 38) = 5 3/4

    1) 4 7/8+2 5/8=39/8+21/8=60/8

    2) 5 1/8-3 3/8 = 41/8-27/8=14/8

    3) 60/8-14/8=46/8 = 23/4 = 5 3/4