1) 3 5/6 + 2 7/12=

2) 1 2/3+4/7=

3) 6 1/5-2 1/3=

+5
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 10:40
    0
    1) 3 5/6 + 2 7/12=3 10/12+2 7/12=5 17/12=6 5/12

    2) 1 2/3+4/7=1 14/21+12/21=1 26/21=2 5/21

    3) 6 1/5-2 1/3=6 3/15-2 5/15=4 3/15-5/15=4 - 2/15=3 13/15