7-2√12 / 8√3-14 - 3/2+0,4

+3
Ответы (1)
  1. 13 мая, 17:17
    0
    7-2√12 / 8√3-14 - 3/2+0,4=-7-√ (4*12) / √ (64*3) - 1,5+0,4=

    -8,5-√ (4*3*2*2) / √ (2*2*4*4*3) + 0,4=-8,4 - √1/√4 = - 8,4-1/2=-8,4-0,5=-8,9