1) (1/6 + 1/8) х 4/7 =

2) 4 1/4 х 1 3/5; 3 2/5=

+5
Ответы (1)
  1. 18 марта, 10:42
    0
    1) (1/6 + 1/8) * 4/7 = (8+6) * 4/7 = 14/24 * 4/7 = 7/14 * 4/7 = 7 * 4 = 2/7

    24 14 * 7

    2) 4 1/4 * 1 3/5 : 3 2/5 = 17/4 * 8/5 : 17/5 = 17 * 8 * 5 = 8 = 2

    4 * 5 * 17 4