А) 5/6+1/4

б) 3/10-4/15

в) 4/9*3/8

г) 6/7:3/7

+3
Ответы (1)
  1. 10 марта, 12:18
    0
    А) 5/6+1/4=13/12=1 (1/12)

    б) 3/10-4/15=1/30

    в) 4/9*3/8=1/6

    г) 6/7:3/7=6/7*7/3=2