43+х=64 34-х=26 х+45=59 х-53=35

+2
Ответы (1)
  1. 18 сентября, 19:41
    0
    43 + х = 64 34 - х = 26 х + 45 = 59 х - 53 = 35

    х = 64 - 43 х = 34 - 26 х = 59 - 45 х = 35 + 53

    х = 21 х = 8 х = 14 х = 88