30-х=20

х+1=40

У-8=7

+5
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 21:37
    0
    30-х=20 х=30-20. х=10 30-10=20. х+1=40 х=40-1 х=39 39+1=40. у-8=7 у=8+7 у=15 15-8=7