4.1/12-3.7/8+3.11/18:13/18

+2
Ответы (1)
  1. 27 марта, 01:12
    0
    4,1/12 - 3,7/8 = 8,2/24 - 11.1/24 = - 2,9/24

    3,11/18:13/18 = 3,11/13

    3,11/13 - 2,9/24 = (3,11*24 - 2,9*13) / 24*13 = (74,64 - 37,7) / 312 = 36,94/312 = 1847/15600