8,5 · (4,1 - 9,58) - 7,32 : (- 2,4) + (- 4,2) : 2,8 =

+1
Ответы (1)
  1. 11 октября, 15:08
    0
    8,5 · (4,1 - 9,58) - 7,32 : (- 2,4) + (- 4,2) : 2,8 = - 45,03. 1). 4,1-9,58=-5,48; 2). 8,5 х (-5,48) = - 46,58; 3). 7,32: (- 2,4) = - 3,05; 4). - 46,58 - (-3,05) = - 43,53; 5). - 4,2:2,8 = - 1,5; 6). - 43,53 + (-1,5) = - 45,03.