12 : 4/5 х = 20 : 1/4

+4
Ответы (1)
  1. 31 августа, 15:10
    0
    12 : 4/5 х = 20 : 1/4

    20*4/5 х = 12*1/4

    4*4/1 х=3*1/1

    16 х=3

    х=3/16