3/5: (7/60) : (-3 11/15) * 1 2/3=

+4
Ответы (1)
  1. 3 декабря, 01:26
    0
    3/5 : (7/60) : (- 3 11/15) * 1 2/3 = - 2 29/98

    1) 3/5 : 7/60 = 3/5 * 60/7 = 36/7 = 5 1/7

    2) 5 1/7 : (- 3 11/15) = 36/7 : (- 56/15) = 36/7 * (- 15/56) = - 135/98 = - 1 37/98

    3) - 1 37/98 * 1 2/3 = - 135/98 * 5/3 = - 225/98 = - 2 29/98