Сравните числа: а) 2 и 10/5 б) 15/3 и 4 в) 16/2 и 21/3 г) 66/22 и 111/37

+5
Ответы (1)
  1. 23 августа, 16:29
    0
    А) 10/5 = 10 : 5 = 2 ⇒ 10/2 = 2

    б) 15/3 = 15 : 3 = 5 ⇒ 15/3 > 4

    в) 16/2 = 16 : 2 = 8

    21/3 = 21 : 3 = 7 ⇒ 16/2 > 21/3

    г) 66/22 = 66 : 22 = 3

    111/37 = 111 : 37 = 3 ⇒ 66/22 = 111/37