А) - 71+45; б) 71-45; в) (-71) - 45; г) (+71) + 45

+2
Ответы (2)
  1. 29 октября, 08:10
    0
    А) - 71+45 = - (71-45) = - 26

    б) 71-45=26

    в) (-71) - 45 = - (71+45) = - 116

    г) (+71) + 45=116
  2. 29 октября, 08:11
    0
    А) - 26 б) 26 в) 116 г) 116