1) - 28 4/5 : 13 5/7

2) 6 3/5 : 2/3

3) - 3 3/11 : (- 9/11)

+4
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 11:57
    0
    1) = - 144/5 * 5/96=-144/96=-72/48=-36/24=-3/2=-1 1/2=-1,5

    2) = 33/5 * 3/2=99/10=9,9

    3) = 36/11 * 11/9=4