А) 2,6-1 2/7

б) (11 2/3-8 3/4) + (3 1/3+2 5/6) - 4 7/12

+4
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 22:58
    0
    А) 2 6/10-1 2/7=2 42/70-1 20/70=1 22/70=1 11/35 б) (11 2/3-8 3/4) + (3 1/3+2 5/6) - 4 7/12 = 1) 11 8/12-8 9/12=2 11/12 2) 3 1/3+2 5/6=3 2/6+2 5/6=6 1/6 3) 2 11/12+6 1/6=2 11/12+6 2/12=9 1/12 4) 9 1/12-4 7/12=4 1/2