10+9y=26+y

-20 (-10y+4) = 120

-15 (-9-2x) = 15

Решите уровнения

+3
Ответы (2)
  1. 22 мая, 16:14
    0
    10+9 у=26+у

    9 у-у=26-10

    8 у=16

    у = 2

    -20 (-10 у+4) = 120

    -10 у+4=120 : (-20)

    -10 у+4 = - 6

    -10 у=-10

    у=1

    -15 (-9-2 х) = 15

    -9-2 х = - 1

    -2 х = - 1+9

    -2 х=8

    х = - 4
  2. 22 мая, 18:27
    0
    10 + 9 у = 26 + у - 20 (-10 у + 4) = 120 - 15 (-9 - 2 х) = 15

    9 у - у = 26 - 10 200 у - 80 = 120 135 + 30 х = 15

    8 у = 16 200 у = 200 30 х = - 135 + 15

    у = 2 у = 1 30 х = - 120

    х = - 4