37*59+37*41+63*49-99*63

+4
Ответы (1)
  1. 30 июня, 20:01
    0
    1) 37*59=2183

    2) 37*41=1517

    3) 63*49=3087

    4) 99*63=6237

    5) 2183+1517=3700

    6) 3700+3087=6787

    7) 6787-6237=550

    или

    37*59+37*41+63*49-99*63=37 * (59+41) + 63 * (49-99) = 37*100+63 * (-50) = 3700-3150=550