3/4 : х = 1 1/5 : 1 1/3

+2
Ответы (1)
  1. 11 августа, 00:42
    0
    3/4:х=1 1/5:1 1/3 1 1/5:1 1/3=6/5:4/3=6/5*3/4=3/5*3/2=9/10

    3/4:х=9/10 9/10:3/4=9/10*4/3=3/5*2/1=6/5=1,2

    х=9/10:3/4

    х=1,2