14 20/29 - (3 13/29+2 7/29) - 5 6/7

+2
Ответы (1)
  1. 8 января, 14:25
    0
    14 20/29 - (3 13/29+2 7/29) - 5 6/7=

    1) 3 13/29+2 7/29=100/29+65/29=165/29=5 20/29

    2) 14 20/29 - 5 20/29=426/29 - 165/29=261/29=9

    3) 9 - 5 6/7=9/1 - 41/7 = 63/7-41/7=22/7=3 1/7