А) 7 х+41 х=192

б) 40 х-4 х=540

в) (9 х+7 х) * 6=288

+2
Ответы (1)
  1. 8 августа, 20:02
    0
    А) 7x+41x=192

    48x=192

    x=192/48

    x=4

    б) 40x-4x=540

    36x=540

    x=540/36

    x=15

    в) (9x+7x) * 6=288

    (16x) * 6=288

    96x=288

    x=288/96

    x=3