91 • 2/5 : 5,6 + 3,48 : 6/25 • 1,8

+3
Ответы (2)
  1. 23 июня, 20:13
    0
    91*2/5=36 2/5

    36 2/5:5,6=26/4=6,5

    3,48:6/25=58/4=14,5

    14,5*1,8=26,1

    6,5+26,1=32,6
  2. 23 июня, 20:44
    0
    91 • 2/5 : 5,6 + 3,48 : 6/25 • 1,8=40,625+26,4=66,725

    1) 91*2/5=227,5 2) 227,5/5,6=40,625 3) 3,48/6/25=14,5 4) 14,5*1,8=26,4