0.3 (-2) ⁴+0.5 (-2) ³-38

+4
Ответы (1)
  1. 7 декабря, 10:22
    0
    0.3 (-2) ⁴+0.5 (-2) ³-38 = (-2) ^3 * (0.3 * (-2) + 0.5 * 1) - 38 = (-8) * (-0.6+0.5) - 38 = (-8) * (-0.1) - 38==0.8-38=-37.2

    Ответ: - 37,2

    .