1/8+[5/9-1/4]=

(5/8-2/5) + 3/20

+1
Ответы (1)
  1. 5 августа, 06:24
    0
    1) 5/9-1/4 = 20/36-9/36=11/36

    2) 1/8+11/36=4/36+11/36=15/36=5/12

    3) 5/8 - 2/5 = 25/40-16/40=9/40

    4) 9/40+3/20 180/800+120/800=300/800=3/8

    5/12=3/8