111,11: (20,45-0,92x) - 3,2=51

+1
Ответы (1)
  1. 23 марта, 06:54
    0
    111,11: (20,45-0,92x) = 51+3,2

    20,45-0,92x=111,11:54,2

    20,45-0,92x=2,05

    0,92x=20,45-2,05

    0,92x=18,4

    х=20