Обьем 1,5 моль оксида хлора (1) при н. у. равен л.

+5
Ответы (1)
  1. 5 января, 02:40
    0
    Дано:

    n (Cl2O) = 1,5 моль V (Cl2O) = Vm * n (Cl2O) = 22,4 * 1,5 = 33,6 л

    Vm = 22,4 л/моль

    Найти:

    V (Cl2O) = ?