P2i5=h3po4=x=Ba3 (po4) 2

+5
Ответы (1)
  1. 25 августа, 08:36
    0
    1) 4 P + 5 O2 = 2 P2O5

    2) P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

    3) H3PO4 + 3 KOH = K3PO4 + 3 H2O

    4) 2K3PO4 + 3 BaCl2 = 6KCl + Ba3 (PO4) 2

    5) Ba3 (PO4) 2 + 6HF = 2H3PO4 + 3BaF2