C + O2 =

S + O2=

P + O2=

Li + O2=

Mg + O2=

Al + O2=

Cu + O2=

+2
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 07:15
    0
    S + O2 = SO2

    4P + 5O2 = 2P2O5

    4Li + O2 = 2Li2O

    2Mg + O2 = 2MgO

    4Al + 3O2 = 2Al2O3

    2Cu + O2 = 2CuO'

    C + O2 = CO2