Рассчитать эквивалент веществ. Ag^2O, Cu^2O, ZnO, Li^2S, TiO^2, Bi^2S^3, Al^2 (SO^4) ^3, Zn^3 (ClO^4) 3, CdO, GeO^2.

+2
Ответы (1)
  1. 16 марта, 07:36
    0
    ag2o = 1/2

    Cu2O = 1/4

    ZnO = 1/2

    Li2S = 1/2

    TiO2 = 1/3

    Bi2S3 = 1/4

    Al2 (SO4) 3 = 1/6

    Zn3 (ClO4) 3 = 1/6

    CdO = 1/2

    GeO2 = 1/4