Ацетилен - > А - > В - > бутадиен - 1,3

+2
Ответы (1)
  1. 21 июня, 11:07
    0
    HC≡CH + H2 - - (Pd, BaSO4, хинолин) - - > СН2=СН2

    СН2=СН2 + Н2 О - - (Н+, t°) - - > CH3CH2OH

    2CH3CH2OH - - (450°C, ZnO/Al2O3) - - > CH2=CH-CH=CH2 + H2 + 2H2O