Написать реакцию:

1) пропанон + H2N-OH

+4
Ответы (1)
  1. 24 сентября, 15:09
    0
    Образуется оксим ацетона - CH3-C (=O) - CH3 + NH2OH - - > CH3-C (=N-OH) - CH3 + H2O